Łazienki są prawdopodobnie najbardziej pomijanym pomieszczeniem w Twoim domu. Można by pomyśleć, że z całym mydłem, brudem i bakteriami, które stale tam przebywają, że łazienka musiałaby być bardzo zaawansowana technologicznie, aby była w ogóle przydatna. Prawda jest taka, że większość łazienek nie ma odpowiednich narzędzi i opraw dla swoich potrzeb. Zasłony prysznicowe to kolejna zła decyzja, jeśli chodzi o łazienki. Robią świetne pierwsze wrażenie, ale szybko mogą przeszkadzać w patrzeniu na to, co jest naprawdę ważne – własne odbicie. Nieładne odbicie nikomu nie pomaga, więc wybór idealnego lustra do łazienki jest najważniejszy, aby stworzyć przestrzeń, w której znów poczujesz się komfortowo. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć przy wyborze lustra do łazienki:

Poszukaj lustra, które jest jakościowe i nie za drogie.

Niektóre lustra mogą być bardzo drogie, ale możesz być pewien, że jakość lustra jest najwyższej klasy. Szukaj lustra, które jest wykonane ze szkła, metalu lub plastiku. Marki luster wysokiej jakości można zazwyczaj znaleźć za bardzo rozsądne ceny. Na przykład, najwyższej jakości lustra zwykle kosztują około 100 dolarów. Jeśli jesteś naprawdę w przyjaznych dla budżetu luster, zawsze możesz pójść na zakup impulsowy w sklepie spożywczym lub sklepie partyjnym.

Lustro w łazience powinno odzwierciedlać to, co znajduje się przed nim, a nie tylko przestrzeń za nim.

Wiele osób popełnia błąd polegający na odbijaniu w lustrze całego pomieszczenia. W rzeczywistości jest to pierwsza rzecz, którą należy zrobić, gdy myślisz o dawaniu lub otrzymywaniu prezentu. Nie chcesz echa swojego gospodarza lub gościa, więc staraj się zachować czystość i prostotę. Unikaj lustrzanych odbić na ścianach lub suficie. Utrzymuj go w skupieniu na jednej rzeczy – swojej własnej twarzy.

Białe ściany i ciemne podłogi idealnie pasują do białego lustra.

Niektórzy ludzie myślą, że białe ściany i ciemne podłogi pasują do siebie, ponieważ oba są neutralnymi kolorami, ale tak naprawdę białe ściany zapewniają najlepszy kontrast z ciemnymi podłogami. Białe ściany tworzą poczucie przestrzeni, podczas gdy ciemne ściany pomagają zobaczyć, co dzieje się w Twojej łazience. Możesz również wybrać biel dla samego pomieszczenia – to świetny pomysł, gdy masz małe dzieci.

Rama wokół lustra powinna być solidna i mieć łatwe w użyciu kółka.

Nigdy nie można mieć zbyt wielu kółek na podłodze w łazience. Wytrzymałość jest kluczowa, jeśli chodzi o kółka do łazienki. Upewnij się, że są one wytrzymałe i wykonane z wysokiej jakości drewna. Większość ramek luster nie jest wykonana tak, aby utrzymać dużą wagę, więc upewnij się, że lustro jest dobrze dopasowane.

Jeśli lustro ma swoje własne źródło światła, będzie rzucało bardziej naturalne odbicie.

To jest dość ważne! Chociaż możesz myśleć o lustrach jako o tych znajdujących się bezpośrednio przed tobą, w rzeczywistości są one zazwyczaj usytuowane za tobą. Jeśli nie masz lustra w łazience, nie będziesz miał szansy zobaczyć, jak wygląda Twoje odbicie. Właśnie dlatego lustra ze źródłem światła są fantastyczne. Dają one doskonałą okazję do zobaczenia, jak wygląda Twoje odbicie i mogą pomóc Ci upewnić się, że masz odpowiedni rozmiar i typ lustra dla swojej przestrzeni.

Nie powinno być żadnych elementów wystroju, które przesłaniają Twoje odbicie.

Jest to kolejna rzecz, o której musisz pamiętać, wybierając lustro do swojej łazienki. Zadawanie sobie pytania „co powinno odzwierciedlać to lustro” to świetny sposób na rozpoczęcie wymyślania pomysłów. Staraj się jednak ograniczyć wszelkie elementy dekoracyjne do minimum. Udekoruj ramę i tył lustra tak, aby podkreślało sztukę i nie zasłaniało Twojego odbicia.

Rozmiar i rodzaj szkła powinien być odpowiedni do wykonywanego zadania.

To jest dość oczywiste, ale jednak. Nie chcesz iść z dużym lustrem, jeśli zamierzasz dużo przebywać w łazience. Upewnij się, że lustro jest odpowiednie do przestrzeni – większe nie zawsze jest lepsze.