Czy potrzebujesz dodatkowej warstwy ochrony przed słońcem? Jeśli jesteś podobny do większości właścicieli domów, odpowiedź prawdopodobnie brzmi: tak. Słońce jest potężnym źródłem szkodliwych promieni i może uprzykrzyć życie każdemu, kto spędza długie godziny na zewnątrz. Dlatego też większość ludzi ma do dyspozycji wiele różnych opcji osłon. Przy tak wielu różnych typach osłon dostępnych obecnie na rynku ma to sens. Istnieją zarówno duże zasłony okienne, jak i mniejsze elementy, które można zawiesić w określonych miejscach w domu. Przyjrzyjmy się kilku kluczowym faktom na temat wyboru odpowiedniego zaciemnienia do domu.

Co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz okładki?

Wybierając najlepsze osłony przeciwsłoneczne do swojego domu, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Należą do nich Twoje konkretne potrzeby w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, styl i rozmiar Twoich okien oraz ogólny wygląd i styl Twojego domu. Na przykład, możesz potrzebować masywnej warstwy ochronnej, ale jednocześnie wpuścić trochę światła do sypialni lub salonu. I odwrotnie, można chcieć zatrzymać promienie słoneczne w łazience lub sypialni, ale mniej przejmować się tym, jakie światło będzie przez nie filtrowane. Rozważając te czynniki, warto wyjść poza fizyczne aspekty osłon i wziąć pod uwagę rodzaj tkaniny i konstrukcji. Pomoże to nie tylko wybrać najlepszą osłonę przeciwsłoneczną, ale także sprawi, że instalacja będzie bardziej efektywna.

Rodzaje osłon przeciwsłonecznych

– Whiteout – osłony te są wykonane z wytrzymałej białej tkaniny, która odbija całe światło. Tkanina jest nieprzezroczysta i może zablokować 100% promieniowania słonecznego. – Odbijające ciepło – w tych osłonach stosuje się specjalną tkaninę, która odbija ciepło od powierzchni, ale przepuszcza światło. Tkanina jest półprzezroczysta i może odbijać do 90% ciepła i światła słonecznego. – Odbijające ciepło – w tych osłonach zastosowano specjalną tkaninę, która odbija ciepło od powierzchni, ale przepuszcza światło. Tkanina ta jest półprzezroczysta i może blokować do 90% ciepła i światła słonecznego. – Siatka przeciw owadom – w tych osłonach stosuje się drobną siatkę pokrytą przezroczystą tkaniną sieciową. Siatka blokuje owady, ptaki i inne szkodniki, ale przepuszcza światło.

Materiały na osłony

– Poliester – ta tkanina jest trwała i niedroga. Jednak nie blokuje ona ciepła słonecznego tak jak inne materiały. Poliester nie jest też tak trwały jak bawełna, przez co łatwiej ulega zaplamieniu. – Bawełna – ta tkanina jest miękka i oddychająca, dzięki czemu doskonale sprawdza się w gorącym i wilgotnym klimacie. Bawełna pochłania również światło słoneczne, co czyni ją doskonałym materiałem do ograniczania ciepła i odblasków. Bawełna nie jest jednak tak trwała jak inne materiały, dlatego przy wyborze klosza należy zachować ostrożność. – Faux Silk – jest to popularny materiał na klosze, ponieważ często pojawia się w branży dekoracji wnętrz. Stanowi on również miłą równowagę między dwoma pozostałymi materiałami wymienionymi powyżej. – Zdejmowane zaciemnienie – Jest to doskonała opcja dla właścicieli domów, którzy posiadają domy wakacyjne lub wynajmują lokale. Ułatwia to również sprzątanie domu, gdy nas w nim nie ma. – Instrukcja montażu

Wybierając odpowiednie osłony przeciwsłoneczne do swojego domu, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Należą do nich konkretne potrzeby w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, styl i rozmiar okien oraz ogólny wygląd i styl domu. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów osłon przeciwsłonecznych, od białych po tkaniny odbijające ciepło. Można również wybrać materiał, z którego wykonane są osłony. Pamiętaj o tych kwestiach, kupując nową ochronę przeciwsłoneczną. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!