Najlepszy dron dla początkujących nie musi być drogi, musi tylko spełniać swoje zadanie. A my przejrzeliśmy ich wystarczająco dużo, by wiedzieć, które z nich to robią, a które nie. Więc czy jesteś zupełnym nowicjuszem, czy zapalonym filmowcem, mamy coś dla ciebie.

Dron dla początkujących – na co zwrócić uwagę?

Wszystkie z tych dronów są gotowe do lotu po wyjęciu z pudełka i przyjazne dla początkujących, ale podzieliliśmy listę na łatwe do przeglądania sekcje dla tych z Was, którzy mają konkretne zainteresowania. Drony klasy podstawowej są przeznaczone dla początkujących – ludzi, którzy chcą doświadczyć latania, które ma wystarczająco dużo wyzwań, by ich rozbawić, ale nie na tyle, by przytłoczyć. Są one tańsze niż modele z wyższej półki, ale posiadają pewne zaawansowane cechy i funkcje. Mogą też mieć podwójny system GPS dla łatwiejszej kontroli lotu oraz opcje latania FPV (first person view).

Mi Drone Xiaomi

Mi Drone od Xiaomi jest pierwszym modelem premium, który kosztuje poniżej 100 funtów/$130. Chociaż nie posiada on kamery, to wciąż jest solidną opcją dla początkujących, którzy chcą zanurzyć swój palec w pilotażu drona. Ten quadcopter ma sześcioosiową kontrolę lotu i GPS oraz jest wyposażony w takie funkcje jak: wstrzymywanie wysokości, tryb headless, start i lądowanie jednym przyciskiem.

DJI Mini 2 Propeller Cage

W miarę postępu technologicznego style dronów stają się coraz większe i bardziej wyrafinowane. Nie oznacza to jednak, że modele podstawowe nie są wyposażone w imponującą technologię. DJI Mini 2 Propeller Cage jest jednym z takich przypadków. Jest to kompaktowe urządzenie, które oferuje obszerną listę funkcji jak na swój rozmiar, niektóre z nich rywalizują nawet z pełnowartościowymi dronami.

DJI Spark – dron idealny?

DJI Spark to podstawowy dron dla nowicjuszy w świecie technologii, zapewnia proste i opłacalne wprowadzenie do wspaniałego świata dronów i fotografii lotniczej. Wyposażony w funkcje, które normalnie można znaleźć w dużo droższych maszynach, może uchwycić ustabilizowane nagrania 4K po prostu poruszając ręką.

Drony profesjonalne – filmowanie dronem w jakości 4k!

Jeśli jednak chcesz od razu wskoczyć do akcji i nagrywać imponująco płynne filmy z wysokości, wybierz jeden z podstawowych dronów DJI – są one w tej samej cenie co ultra tanie modele, ale oferują o wiele lepsze osiągi. Spark jest najlepszy dla początkujących, którzy chcą tylko poeksperymentować.

Jeśli poświęciłeś choć trochę czasu na śledzenie innowacyjnego i niesamowitego świata technologii dronów, to na pewno słyszałeś o DJI Mavic Pro. Mavic Pro jest zdecydowanie najlepszym dronem do filmowania i fotografowania z powietrza. Jest to składany quadcopter z kamerą 4k, która robi zdjęcia RAW DNG o rozdzielczości 12 megapikseli i nagrywa ustabilizowane wideo 4k. Mavic ma nawet 5 czujników wizyjnych, w tym 2 z przodu i 2 po bokach, które pomagają omijać przeszkody podczas lotu.

Podsumowanie – jakiego drona dla początkujących wybrać?

Wybierając swojego pierwszego drona, musisz wziąć pod uwagę trzy rzeczy: cenę, czas lotu i jakość kamery. Ceny dronów wahają się od mniej niż 50 dolarów (za bardzo podstawowe opcje) do kilku tysięcy dolarów za modele klasy profesjonalnej.