‍Powerbanki są w dzisiejszych czasach wszędzie. Od smartfona po laptopa, od aparatu fotograficznego po wagę osobistą – urządzenia muszą być cały czas naładowane. Powerbanki stały się niezbędnym akcesorium dla użytkowników elektroniki i jest ku temu dobry powód: dzięki różnorodności rozmiarów i pojemności, powerbanki sprawiają, że zawsze masz pod ręką potrzebną energię, gdziekolwiek jesteś. Jeśli jeszcze o nich nie słyszałeś, zaufaj nam, gdy powiemy, że powerbanki prawdopodobnie staną się jednym z Twoich nowych ulubionych akcesoriów. Wszechstronność i uniwersalność tych gadżetów jest niemal przytłaczająca; można je wykorzystać na tak wiele różnych sposobów, aby rozwiązać tak wiele różnych problemów. I tak, możemy być brzmiące jak infomercial teraz, ale zaufaj nam, kiedy mówimy, że jest więcej niż spotyka oko z powerbanków. Przyjrzyjmy się wszystkiemu, co musisz wiedzieć o tych poręcznych, małych gadżetach.

Co to jest powerbank?

Powerbank to przenośny pakiet baterii, który możesz wykorzystać do ładowania swoich urządzeń elektronicznych. Są one również znane jako przenośne ładowarki, banki energii i pakiety baterii.

Większość osób posiadających smartfony ma już dodatkowy pakiet baterii, który trzyma w torbie na wypadek sytuacji awaryjnych. Ale smartfony to tylko jedne z wielu urządzeń, które mogą skorzystać z mocy powerbanku.

Małe urządzenia, takie jak blendery, ekspresy do kawy i sokowirówki, również mogą korzystać z powerbanku. Dzieje się tak dlatego, że urządzenia te zazwyczaj posiadają małe baterie, które mają ograniczoną ilość ładunku.

Jak działa powerbank?

Powerbanki to w zasadzie banki ładujące. Powerbank jest podłączony do gniazdka elektrycznego i ładuje Twoje urządzenia z taką samą częstotliwością, z jaką standardowe gniazdko ładowałoby urządzenie. Telefon lub tablet jest podłączony do portu ładowania, a kiedy jest podłączony, jest ładowany przez powerbank. Kiedy telefon lub tablet skończy się ładować, odłączasz go od portu ładowania i jest gotowy do pracy.

Powerbanki występują w kilku różnych odmianach, takich jak zestawy baterii, ładowarki ścienne, ładowarki samochodowe i ładowarki słoneczne. Każdy rodzaj powerbanku ma swoje unikalne cechy, więc ważne jest, aby spojrzeć na specyfikacje i cechy każdego z nich, aby upewnić się, że jest odpowiedni dla Ciebie.

Rodzaje powerbanków

 • Ładowarki zewnętrzne: Są to w zasadzie przenośne ładowarki. Są mniejsze i lżejsze od zestawów baterii i są przeznaczone do używania podczas ładowania telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w podróży. Ładowarki zewnętrzne mają zazwyczaj słabsze wyjścia niż zestawy baterii, więc można nimi ładować tylko jedno urządzenie naraz.
 • Pakiety baterii: Są to najczęściej spotykane typy powerbanków. Podobnie jak ładowarki zewnętrzne, zestawy baterii są przeznaczone do używania podczas ładowania telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w podróży. Jednakże, podczas gdy ładowarki zewnętrzne mają zazwyczaj słabsze wyjścia, zestawy baterii mają zazwyczaj większą pojemność. Oznacza to, że możesz ładować więcej urządzeń i możesz je dłużej ładować. Pakiety baterii mają zazwyczaj wyjścia ładowania 5 V lub 9 V i mogą być używane do ładowania prawie każdego urządzenia elektronicznego.
 • Ładowarki ścienne: Są to powerbanki, które można podłączyć bezpośrednio do gniazdka ściennego. Mają one zazwyczaj takie same możliwości ładowania jak pakiety baterii i są zazwyczaj tańsze niż zakup rzeczywistego powerwallu i jego samodzielna instalacja.

Zalety powerbanku

 • Trwałość: Najlepsze powerbanki są zbudowane tak, aby wytrzymać – niektóre są zbudowane tak, aby wytrzymać przez lata bez jednej skargi. Na rynku jest mnóstwo opcji z pięciogwiazdkowymi recenzjami i pochwałami za ich jakość.
 • Wszechstronność: Wybór między zewnętrzną baterią, ładowarką ścienną lub ładowarką samochodową zapewnia dużą elastyczność, jeśli chodzi o sytuacje ładowania. Możesz łatwo naładować swój telefon, laptop, Amazon Alexa i wiele więcej.
 • Wygoda: Posiadanie ciągłego źródła zasilania oznacza, że nie musisz się martwić o wyczerpanie baterii w niefortunnych momentach. Ładowarka może uratować Twój dzień, przenosząc Cię przez to kluczowe spotkanie lub tę ważną prezentację.
 • Przyjazny dla budżetu: Powerbanki mogą być o wiele bardziej przystępne niż wiele technologii, które zasilają. Możesz znaleźć kilka świetnych opcji poniżej 20 dolarów, jeśli się rozejrzysz.
 • Zapasowe źródło zasilania: Posiadanie powerbanku w samochodzie, domu, biurze lub teczce może być świetnym sposobem na zapewnienie stałego zasilania w sytuacjach awaryjnych.
 • Bezpieczeństwo: Powerbanki są bezpieczną alternatywą dla tradycyjnego prądu domowego i zapewniają, że używasz źródła niskiego napięcia.
 • Styl: W zależności od rodzaju posiadanego powerbanku, możesz naprawdę wzmocnić czynnik stylu dzięki akcesoriom takim jak ładowarki do plecaka i ładowarki samochodowe. Sprawdź niektóre powerbanki z wbudowanymi kablami USB do ładowania urządzeń w podróży.
 • Trwałość: Jak już wspomnieliśmy, najlepsze powerbanki są zbudowane tak, aby wytrzymać lata bez reklamacji.
 • Efektywność kosztowa: Niektóre z najlepszych powerbanków będą Ci służyć przez lata, nie kosztując Cię ani złotówki. Można znaleźć kilka przyjaznych dla budżetu opcji poniżej 20 dolarów.
 • Prędkość ładowania: Prędkość ładowania powerbanku może się znacznie różnić w zależności od typu, który wybierzesz. Zewnętrzne ładowarki są zazwyczaj wolniejsze niż zestawy baterii, podczas gdy ładowarki ścienne są zazwyczaj gdzieś pośrodku. Jeśli ładujesz tylko jedno urządzenie naraz, największą szybkość ładowania uzyskasz dzięki zewnętrznemu akumulatorowi.
 • Bezpieczeństwo: Jak wspomnieliśmy powyżej, najbezpieczniejszą opcją jest użycie powerbanku. Są to urządzenia niskonapięciowe i nie stwarzają ryzyka pożaru lub porażenia prądem w razie przypadkowego dotknięcia.

Wady powerbanku

 • Wyłączanie zasilania: Możesz chcieć wyłączyć wszystkie urządzenia, które są podłączone do powerbanku. Niektóre urządzenia wyłączają się automatycznie po odłączeniu od powerbanku, inne nie. Należy sprawdzić u producenta, czy jest to cecha urządzenia, którego używasz.
 • Hałas: W razie potrzeby możesz użyć powerbanku jako budzika lub alarmu muzycznego. Jeśli to zrobisz, pamiętaj, że powerbank będzie bardzo głośny i może przeszkadzać sąsiadom. Będziesz chciał używać go w ustronnym miejscu.
 • Ograniczony zasięg: Zasięg powerbanku jest zazwyczaj znacznie krótszy niż zasięg standardowego gniazdka. Powerbanki są przeznaczone do używania w momencie, gdy potrzebujesz energii, więc powerbank w domu może wystarczyć na cały dzień, ale nie będzie w stanie naładować telefonu, jeśli będziesz poza zasięgiem, gdy bateria padnie.

Jakie powerbanki powinieneś kupić?

Na rynku jest wiele powerbanków, więc jak wybrać ten właściwy?

 • Upewnij się, że marka, którą wybierzesz, jest renomowana. Sprawdź opinie klientów i upewnij się, że nie mają żadnych skarg i że produkt działa prawidłowo.
 • Upewnij się, że powerbank jest kompatybilny z urządzeniami, które najczęściej ładujesz.
 • Upewnij się, że powerbank zapewnia wystarczającą moc. Standardowe gniazdko zapewnia 120 V mocy, natomiast amperaż dobrego powerbanku powinien wynosić około 5000.
 • Upewnij się, że powerbank ma dobre recenzje. Szukaj powerbanków z pięciogwiazdkowymi ocenami i upewnij się, że są one poparte prawdziwymi recenzjami.