Analiza składu ciała jest idealna dla pacjentów, którzy dbają o swoje zdrowie lub są na diecie. Pozwala nam zmierzyć zawartość tłuszczu w organizmie, masę mięśniową oraz określić procent wody w organizmie. Wyniki mogą być bardzo skuteczne dla pacjentów, którzy chcą schudnąć i kontrolować swoją wagę w przyszłości lub którzy chcą utrzymać swoją wagę w idealnym przedziale.

Czym jest analiza składu ciała?

Analiza składu ciała może zmierzyć zawartość tłuszczu w organizmie, masę mięśniową oraz procentową zawartość wody w organizmie. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów dbających o zdrowie i jest szczególnie skuteczne dla tych, którzy są na diecie lub mają zaburzenia związane z dietą.

Diety nie mają magicznej formuły dla wszystkich. Nie ma jednej diety, która zadziała na wszystkich ludzi. Dlatego właśnie zaczynamy od wykonania analizy składu ciała (BIA) i konsultujemy jej wynik z dietetykiem. Dietetyk analizuje wyniki analizy składu ciała i sugeruje, co i ile powinieneś jeść oraz jakich suplementów możesz potrzebować, by poprawić swoją kondycję.

Jest oczywiste, że BIA wymaga zebrania wielu danych osobowych, ponieważ skład ludzkiego ciała nie jest jednorodny i dlatego nie może być mierzony przez proste urządzenie. Wszelkie odchylenia od normalnych wartości mogą wskazywać na obecność ostrych chorób lub służyć jako alarm, by sprawdzić wszystko pod kątem zdrowia. Metoda ta pomoże ci również wybrać właściwą dietę, która da dobre rezultaty.

Jakie informacje można zdobyć podczas analizy składu ciała?

Analiza składu ciała daje nam procentowy udział wody w organizmie, masy tłuszczowej i beztłuszczowej masy ciała. Wyniki są wskaźnikiem do określenia nadwagi i otyłości, jak również do oceny siły mięśni. Oprócz pomiarów analizy składu ciała, nasze analizatory składu ciała podadzą Ci również Twój wskaźnik BMI (Body Mass Index), stosunek talia/biodra oraz beztłuszczową masę ciała. Są to ważne wskaźniki, które pomogą nam w osiągnięciu i utrzymaniu zdrowego stylu życia!

Analizator bada narządy wewnętrzne i oblicza ich stan. W szczególności pozwala uzyskać BMR – wskaźnik podstawowej przemiany materii. Wartość ta jest dość istotna przy planowaniu diety, która może być dostosowana z pomocą naszego dietetyka.

Regularnie monitorując masę mięśniową, możemy sprawdzić, czy treningi przynoszą efekty. Nasze ciało spala kalorie w zależności od rozmiaru ciała, płci, wieku i częstotliwości aktywności fizycznej. Wskaźnik masy zwierzęcej koreluje z odkładaniem się tłuszczu, co z kolei wpływa na stan zdrowia.

Analizator składu ciała

W praktyce szeroko stosowane są elektryczne analizatory składu ciała, które oprócz pomiaru tkanki tłuszczowej mierzą również masę mięśniową (wskaźnik wisceromotoryczny, BMI) oraz procentową zawartość wody w organizmie. Pozwalają one na łatwiejszą diagnozę stanu zdrowia i kontrolę stanu zdrowia bez poważnego wpływu na pacjenta, są wykorzystywane przez różne programy odchudzające i kluby sportowe. Skanowanie trwa zaledwie 20-30 minut. Jakość i wykonanie – potwierdza to certyfikat CE.