Przedłużanie rzęs to jedna z najpowszechniej stosowanych metod zagęszczania i przedłużania naturalnych rzęs, która polega na ich prostym przyklejeniu do naturalnych. Przedłużanie rzęs to metoda, dzięki której rzęsy stają się dłuższe i grubsze. W tym artykule poznasz podstawowe informacje na temat przedłużania rzęs, zobaczysz fotografie przedłużania przykładowymi sposobami, dzięki czemu będziesz wiedziała czy warto na taki zabieg się zdecydować.

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs to zabieg kosmetyczny, dzięki któremu można dodać swoim okolicom powieki wyrazistego i mocnego makijażu. Dokładnie doklejające się włoski z różnych materiałów idealnie podkreślają istotne elementy oka, takie jak rzęsy i brwi. Przedłużanie rzęs to zabieg, który powinien być dokonywany w salonie kosmetycznym przez specjalistę kosmetologa. Przedłużanie rzęs i malowanie rzęs to coraz popularniejszy w Polsce zabieg pielęgnacyjny. Jednak czy każda kobieta powinna się na niego zdecydować? Dlaczego? Czy przedłużanie rzęs robi się bezpiecznie?

Niby wszystko jest proste – wystarczy przykleić sztuczne rzęsy i już. W praktyce jednak jest nieco inaczej, ponieważ po pierwsze włoski do przedłużania należy bardzo dokładnie dobrać kolorystycznie do odcienia oryginalnej rzęsy, po drugie musi być to sztuka precyzyjna. W zależności od tego jaki sposób lub technikę przedłużania rzęs wybierzesz, przedłużanie rzęs może obejmować również funkcje: zagęszczanie rzęs, przygotowanie i umocnienie ich pod wpływem specjalnych preparatów lub zabiegów wzmacniających rzęsy.

Jak długo trzymają się przedłużane rzęsy?

Rzęsy na przedłużeniu to nie stały kosmetyk. Musisz odpowiednio pielęgnować je, jeśli chcesz, by utrzymały się dłużej. Regularna pielęgnacja stanowi podstawę długotrwałego utrzymania rzęs naturalnie wydłużonych. Przedłużone rzęsy mogą być utrzymywane od 4 do 6 tygodni, zależnie od wybranych technik i sprawdzonych kosmetyków.