Materac do spania to propozycja dla tych którzy lubią dobry i spokojny sen. Przeznaczony do spania, ponieważ jest twardy, a przy tym lekki i przewiewny. Materac to sposób na szczęśliwy sen. Sprawdzona geometria gwarantuje odpowiednie podparcie i komfort snu. Z kolei materac ortopedyczny do spania to idealne wyposażenie dla osób o podwyższonym ciężarze ciała, dla których standardowy materac jest zbyt twardy lub zbyt miękki. Poznaj różne rodzaje materacy do spania.

Rodzaje materacy – dlaczego tak istotny jest prawidłowy wybór materaca?

Regulacja wysokości materaca umożliwia optymalne dopasowanie materaca do ciała, dając jednocześnie poczucie swobody i doraźny relaks. Jednym z najważniejszych elementów do spania jest materac, który należy wybrać zgodnie z naszymi potrzebami i predyspozycjami. Powierzchnie materacy mogą być luksusowo miękkie jak tekstylne, sprężynowe, lateksowe czy płaskie na kokosie, albo standardowe wykonane z pianki poliuretanowej. Materace piankowe są materacami pokrytymi pianką poliuretanową. Pianka ta w całości lub wzmacniana sprężynami jest uszczelniająca i izolująca oraz cechuje się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła. Najważniejszą częścią prawidłowego snu są materace ortopedyczne. Pierwszym krokiem ku zdrowej nocy jest dobranie materaca o odpowiednich właściwościach, odpowiednio dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Jaki wybrać materac do spania?

W sklepach można znaleźć materace o twardości 55, 65 i 75. Twardość nie jest jednoznaczna z trwałością. Im twardszy materac tym mniej elastyczny, a przez to nie tak dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Materace ortopedyczne są inwestycją, która zwraca się przez lata. We wszystkich ich aspektach: funkcjonalności, estetyce, a także kosztach ich eksploatacji zależy od tego na jaki materac do spania się zdecydujemy. Przy wyborze materaca nie ulegajmy sztucznym reklamom i zhierarchizowaniu produktów. Materace o podobnych parametrach mogą być całkiem różne, co zależy m. in. od twardości odlewanej pianki. Różnica między materacami do spania różnych marek jest bardzo duża, dlatego przed zakupem warto sprawdzić każdą z nich. Na rynku pojawiło się już wiele materacy, które podążają za zaleceniami lekarzy i te gwarantują odpowiedni poziom twardości. Pacjentom chorym na stany zapalne i problemy neurologiczne przepisywane są materace z bardzo twardej pianki. Nowoczesne materace są dostosowane do różnych typów budowy ciała. Jeśli mamy ochotę zmienić albo wymienić materac, zapytanie pierwsze, które przychodzi nam do głowy to, czy wybrać materac 1-, 3- czy 5-komorowy. Materace tego typu cechują się względnie równym stopniem twardości, co sprawia, że są one dobrym wyborem.

Materace piankowe

Materac piankowy to wynalazek, który daje możliwość zastosowania niezwykle ważnej izolacyjnej tkanki – pianki poliuretanowej. Dzięki temu materac ten charakteryzuje się doskonałą izolacją termiczną. Zapewnia swoim użytkownikom wysoki komfort użytkowania. Materace piankowe to wyższy standard noclegu. Popularna pianka termoelastyczna (mikrostruktura) tworzy miękką, komfortową powierzchnię, wzmacniając przy tym stabilność materaca. Pianki termoelastyczne są przeznaczone do produkcji materacy o wysokiej jakości. Pozwalają na uzyskanie optymalnych parametrów fizycznych oraz izolacyjno – cieplnych materaca. Piankowe materace to nie tylko najlepszy materac na krótki odpoczynek po ciężkim dniu. To także doskonała propozycja dla sportowców, osób uprawiających wysiłek fizyczny, pracujących stanowiskami siedzącymi.

Materace dla dzieci

Spośród setek modeli na polskim rynku, wybór materaca do spania dla dzieci może być naprawdę trudny. Pomocna może być poradnia rehabilitacyjna, która potrafi dopasować matę do potrzeb fizjologicznych i wskazać model odpowiedni dla danego dziecka.