Drzwi są największą powierzchnią w każdym domu, a także należą do najtańszych. Jest więc zagadką, dlaczego ludzie mają tendencję do wydawania tak dużych pieniędzy na okucia do drzwi. Ale nie jest to tak dziwne, jak się wydaje… Drzwi są chyba najbardziej widoczną częścią domu i widzisz je prawie codziennie. One sprawiają, że lub złamać swój dom, a opłacalne rozwiązania dla tego są trudne do znalezienia. Chyba że chcesz wydać tysiące dolarów na niestandardowe drzwi lub witraże z pasującymi uchwytami, które idą po 100 dolarów… A jednak nawet wydanie 100 dolarów na pojedynczą klamkę do drzwi jest uważane za tanie. Dlaczego? Ponieważ nie ma wartości w brzydkim kawałku złomu, który musisz wymienić co kilka lat z powodu rdzy. Jeśli masz zamiar wydać setki dolarów na pojedynczą klamkę, możesz równie dobrze rozważyć te trzy punkty:

Dlaczego wydaję tyle na klamki do drzwi?

Najważniejszą częścią każdych drzwi jest zamek. Zamek jest jedyną rzeczą, która trzyma przestępców na zewnątrz. Ale większość ludzi nie myśli o swoich zamkach jako o najważniejszej części drzwi. I chociaż okucia drzwiowe mogą stanowić do 30% wizualnego oddziaływania domu, to dla większości ludzi są one przedmiotem rozważań. To dlatego widzisz tak wiele brzydkich, starych i zardzewiałych drzwi. I to jest również, dlaczego widzisz tak wielu ludzi wydających pieniądze na niestandardowe okucia drzwi. Najlepsze okucia drzwi na rynku jest często niestandardowe, a zestaw niestandardowych klamek dla zestawu drzwi będzie bardzo drogie. Ale warto również zauważyć, że istnieją różne rodzaje okuć drzwiowych. Musisz zdecydować, jaki rodzaj zawiasów, zamków i klamek chcesz na drzwi przed rozpoczęciem zakupów dla nich. Dwa z najbardziej popularnych rodzajów okuć drzwiowych są zamki wpuszczane i zamki obręczy.

Jakie są moje opcje, jeśli chodzi o okucia do drzwi?

Najważniejszą rzeczą, jaką należy wiedzieć, jest to, że nie chcesz wydać zbyt wiele pieniędzy na okucia drzwi. Możesz wydać tysiące dolarów na niestandardowe klamki, zawiasy lub zamki, ale nie musisz. Nawet jeśli chcesz wydać kilkaset dolarów na zestaw klamek, nie musisz. Istnieje wiele tanich i skutecznych rozwiązań dla sprzętu drzwiowego, które nie kosztują rękę i nogę.

Najczęstsze rodzaje okuć drzwiowych to:

  • Klamki – Klamki są najczęstszym rodzajem okuć drzwiowych, ponieważ są tanie w wykonaniu, łatwe w instalacji i mogą być dostosowane do każdego projektu.
  • Zawiasy – Zawiasy są również tanie i łatwe do zainstalowania. Ale są one o wiele trudniejsze do dostosowania i dopasowania do projektu.
  • Zamki – Zamki są najdroższe, ale także najważniejszą częścią każdych drzwi. Są one również najtrudniejsze do dostosowania i dopasowania do każdego projektu.
  • Sprężyny – Sprężyny są trzecim najważniejszym elementem drzwi, ponieważ zapewniają dużo siły, która utrzymuje drzwi otwarte. Są one również najdroższe i najtrudniejsze do dostosowania.
  • Zatrzask – Zatrzask jest tym, co utrzymuje drzwi zamknięte. Jest to najłatwiejsza część do dostosowania i najtańsza.

Jak znaleźć tanie i skuteczne rozwiązania dla okuć drzwiowych?

Najlepszym sposobem na znalezienie tanich i skutecznych rozwiązań dla okuć drzwiowych jest rozpoczęcie od najtańszych części, a następnie rozbudowa. Zacznij od wymiany zamka, potem sprężyn, potem zawiasów, a potem klamek. Przekonasz się, że pod koniec tego, masz świetnie wyglądające i tanie drzwi i to wszystko zostało zrobione bez konieczności wydawania tysięcy dolarów. Inne niż to, zawsze można sklep dla używanych części. Używane części są tanie, łatwe do zainstalowania i nie można powiedzieć, że są używane, chyba że wiesz, czego szukasz. Inną opcją jest zbudowanie własnego sprzętu drzwiowego. Jest to tanie, łatwe, i można dostosować go jak chcesz i sprawiają, że wyglądają dokładnie tak, jak chcesz, aby wyglądać.

Jakie są najtańsze alternatywy dla okuć drzwiowych?

Najtańsze alternatywy dla klamek i zamków do drzwi są często wykonane z plastiku lub metalu. Najtańszym sposobem na zmianę klucza w zamkach drzwiowych jest odcięcie starego zamka i wywiercenie nowych otworów w drzwiach. Jest to najtańszy i najłatwiejszy sposób na ponowne kluczowanie zamków.

Najtańszym sposobem na uzyskanie klamek i zamków jest zakup używanych części lub zbudowanie własnych. Możesz też skorzystać z jednej z poniższych opcji: Tanie klamki i gałki do drzwi – Tanie klamki i gałki do drzwi są często wykonane z plastiku. Są one tanie, ale również wyglądają tanio i łatwo się łamią.

Tanie zawiasy do drzwi – Tanie zawiasy do drzwi są często wykonane z plastiku, drewna lub metalu. Są one tanie, łatwe w montażu i zapewniają te same korzyści, co drogie zawiasy.

Tanie zamki do drzwi – Tanie zamki do drzwi są często wykonane z plastiku, metalu lub drewna. Są tanie, łatwe w instalacji i zapewniają te same korzyści, co drogie zamki.

Jakie są najtańsze (i najlepsze) sposoby na ponowne klucze do Twoich obecnych zamków?

Najtańsze (i najlepsze) sposoby na ponowne kluczowanie obecnych zamków to odcięcie starego zamka i wywiercenie nowych otworów w drzwiach lub zakup nowego zamka z innym kluczem. Jest to tanie, łatwe i nie trzeba wymieniać żadnych drzwi lub okuć drzwiowych. Ale jeśli chcesz wymienić zamki, masz wiele opcji.

  • Zamki z kluczem – Zamki z kluczem to najtańszy i najłatwiejszy sposób na ponowne klucze do zamka. Ale są one również najdroższe i najmniej konfigurowalne opcje.
  • Zamki kombinowane – Zamki kombinowane są tańsze, łatwiejsze do ponownego kluczowania i bardziej konfigurowalne. Ale są również wolniejsze do odblokowania i mniej bezpieczne niż zamki z kluczem.
  • Zamki elektroniczne – Zamki elektroniczne są najdroższe i najtrudniejsze do ponownego otwarcia. Ale są również najbardziej bezpieczne i najłatwiejsze do odblokowania.

Więc czego możemy się nauczyć z tego artykułu? Na początek, ważne jest, aby zrozumieć różnicę między inwestowaniem i penny pinching. Jasne, że wydanie trochę więcej teraz może zaoszczędzić ci wiele kłopotów w dół linii, ale ważne jest, aby nie przesadzić.

Zawsze staraj się znaleźć równowagę między nimi, a będziesz znacznie bardziej zadowolony z wyników w dłuższej perspektywie. Z tego powodu, jeśli zostały zaniedbania sprzętu drzwi, może nadszedł czas, aby zacząć myśleć o aktualizacji. Bez względu na to, co zdecydujesz się zrobić, to zawsze najlepiej być przygotowanym, więc upewnij się, że zakładka ten artykuł dla kiedy jesteś gotowy, aby dokonać aktualizacji!