W tym artykule porozmawiamy o technice makijażu permanentnego. Jest to modny, praktyczny i nowoczesny sposób na uzyskanie naturalnie wyglądających brwi. Porozmawiamy o tym, jak długo trwa, jak się do niego przygotować, powiemy o przeciwwskazaniach do jego wykonania i gdzie się udać na taki zabieg.

Makijaż permanentny brwi – co to za zabieg?

Makijaż permanentny brwi jest idealną metodą na poprawę wyglądu dla osób, które z natury pozbawione są gęstych brwi i idealnego łuku brwiowego lub nie chcą nosić makijażu na co dzień. Zabieg polecany jest szczególnie kobietom, mężczyźni bardzo rzadko korzystają z makijażu permanentnego. Szczegółowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zamieściliśmy w tym artykule.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny to zabieg, który pozwala zagęścić lub lekko przyciemnić brwi, zmienić ich kontur i stworzyć idealny łuk brwiowy. Technika ta jest nieinwazyjna. Zabieg nie wymaga wysokich kosztów i czasu rekonwalescencji.  Przeciętny zabieg makijażu permanentnego wymaga kilku sesji w odstępie 14 dni każda.

Makijaż permanentny jest techniką, której używamy do stworzenia naturalnie wyglądających brwi, rzęs lub ust, które przypominają to, z czym się urodziłeś. Jeśli brakuje Ci włosów z powodu łysienia lub leczenia raka, makijaż permanentny może pomóc Ci w wykonaniu makijażu brwi bez konieczności ciągłej pielęgnacji. Procedura polega na użyciu igły do wstrzyknięcia pigmentu do warstwy skóry właściwej. Jest to podobne do nakładania tradycyjnego tatuażu; jednakże igła jest bardzo cienka.

Metody wykonywania makijażu permanentnego

W estetyce makijażu permanentnego wybór metod i technik zależy od wymagań klienta i jego oczekiwań. Wybór odpowiedniej metody opiera się na wiedzy i doświadczeniu. W tym artykule opowiem o niektórych metodach i technikach makijażu permanentnego, ich zaletach i wadach, leczeniu i przeciwwskazaniach.

Makijaż permanentny ust może być stosowany jako korekta wrodzonych deformacji, blizn, po tatuażach lub innych urazach. Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny ust może dać Ci wspaniałe rezultaty i utrzymać się przez wiele lat, o ile jest wykonywany przez profesjonalistę z głęboką wiedzą na temat anatomii ust i związanych z nią procedur.

Brwi ombre – wywodzi się z Azji

Termin „brwi ombre” odnosi się do naszej techniki półtrwałego farbowania pojedynczych włosków na brwiach. Technika ta różni się znacznie od makijażu permanentnego, ponieważ makijaż permanentny polega na wstrzykiwaniu pigmentów do skóry właściwej (drugiej warstwy).

Microblading – metoda piórkowa

Microblading jest innowacyjną formą makijażu permanentnego, która wykorzystuje sterylne jednorazowe ostrze do osadzania pigmentu. Ta delikatna forma sztuki jest osiągana poprzez tworzenie pojedynczych pociągnięć przypominających włoski na górnej warstwie skóry z każdym pociągnięciem strategicznie rozmieszczonym, aby stworzyć brwi, które wydają się miękkie, naturalne i trójwymiarowe. W przeciwieństwie do tradycyjnego tatuażu kosmetycznego, gdzie jeden kolor jest osadzany w skórze, microblading pozwala na zastosowanie kilku odcieni koloru, aby nadać brwiom wymiar, ruch i fakturę.

Czy warto wykonać makijaż permanentny?

Decyzja o poprawieniu wyglądu Twoich brwi, ust czy powiek za pomocą makijażu permanentnego jest bardzo poważna. Makijaż i kosmetyki zawsze były ważnym narzędziem, którego kobiety używają, by pokazać swoje piękno. Makijaż permanentny jest procedurą, która polega na wstrzyknięciu pigmentu pod skórę, aby osiągnąć bardziej zdecydowane rezultaty. Wykonanie go przez wykwalifikowanego specjalistę sprawi, że rezultat spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Gojenie się po makijażu permanentnym

Celem pielęgnacji pozabiegowej jest niedopuszczenie do łuszczenia się cząsteczek pigmentu. Im mniej dotykasz tatuażu, tym lepiej. Aby uniknąć dotykania go tak bardzo, jak to tylko możliwe, zalecamy, abyś przez pierwszy tydzień nosił białą bluzkę z krótkim rękawem i długie spodnie. Przez 2-3 dni wystawiaj tatuaż na działanie powietrza. Efekt wybielania jest normalny i zaniknie w ciągu 10 dni gojenia. Polecamy ten produkt wszystkim, którzy chcą dodać odrobinę koloru do swojej skóry bez wydawania zbyt wielu pieniędzy na zabiegi laserowe czy drogie procedury.

Pracownia Urody w Poznaniu
ul. Jarochowskiego 48a
60-246 Poznań