Poduszka ortopedyczna została zaprojektowana, by złagodzić ból szyi i wyrobić zdrowe nawyki snu. Rezultatem jest lepsza jakość snu, dzięki czemu budzisz się pełen energii i czujny. Dzięki poduszce podtrzymującej głowę i konturowej konstrukcji, poduszka ta wspiera kręgosłup szyjny w jego prawidłowej fizjologicznej krzywiźnie, co pomaga zachować naturalną pozycję głowy podczas snu. Użyj jej, by złagodzić ból szyi lub zachować zdrową postawę.

Poduszka ortopedyczna do spania i do siedzenia

Poduszka ortopedyczna – Twój leczniczy pomocnik, który wspomaga leczenie schorzeń kręgosłupa szyjnego. Poduszka posiada ortopedyczny uchwyt i pomaga utrzymać kręgosłup szyjny w prawidłowej fizjologicznej pozycji. Wyposażona jest również w otwory wentylacyjne, które zapewniają dobrą wentylację poduszki i zwiększają jej świeżość oraz chłodzący wpływ na skórę. Poduszka może być używana zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, dzięki zmienności jej wysokości i kształtu.

Poduszki ortopedyczne do spania (https://www.valde.pl/poduszki-ortopedyczne/do-spania/) posiadają unikalną kombinację projektu, kształtu i materiału, który maksymalizuje przepływ powietrza wokół głowy, utrzymując ciało chłodne i suche, co jest idealne przy schorzeniach kręgosłupa szyjnego i ortopedycznej terapii snu. Ta poduszka została zaprojektowana tak, by zapewnić mocne podparcie i stabilność, na której głowa spoczywa w neutralnej pozycji przez całą noc. Wysokiej jakości komórka powietrzna zachowuje swój kształt i nie odkształca się, dzięki czemu zapewnia ulgę w ucisku. Jej miękkie i trwałe mikrowłókna zapewniają odpowiednie wsparcie dla mięśni szyi, kiedy śpisz na boku, przynosząc ulgę od napięcia i stresu.

Te poduszki ortopedyczne mają specjalną konstrukcję, która zapewnia optymalne wsparcie podczas snu na plecach. Opatentowana pianka memory i poszewki odwracają nacisk od nerwów i tętnic, pozwalając na bardziej spokojne noce. Wykonane są z oddychającej pianki z pamięcią i pokryte miękkimi pokrowcami, które nie powodują podrażnień. Ponieważ zostały wykonane z materiałów niezawierających lateksu, poduszki te mogą być również przydatne dla osób z alergią na lateks.

Poduszka ortopedyczna dla dzieci

Poduszka ortopedyczna dla dzieci jest przeznaczona do stosowania w łóżku, łóżeczku, foteliku samochodowym lub wózku. Zakrzywiony kształt podpiera główkę i zmniejsza nacisk na czaszkę. Wykonana jest z miękkiej, hipoalergicznej pianki, która daje wsparcie i komfort niemowlętom i dzieciom. Dodatkowo kształt poduszki zapewnia ulgę w objawach schorzeń kręgosłupa, takich jak skolioza, przepuklina dysku itp. Można ją ułożyć w pozycji głowy, która pomoże utrzymać dobrą postawę. Poduszka ortopedyczna może być również używana do łagodzenia bólu spowodowanego problemami z dolną częścią pleców i rwą kulszową.

Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka

Od pierwszych dni życia, w prawidłowej pozycji płodowej, główka dziecka spoczywa na brzuchu lub boku matki. Ale później, podczas snu, kiedy nie ma nikogo, kto mógłby monitorować jego pozycję, dziecko leży na plecach lub na brzuchu. Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka może w tym pomóc. Ten rodzaj poduszki ma unikalną, wydłużoną konstrukcję z centralnym guzem i wyraźnym wgłębieniem z tyłu głowy. (Więcej informacji: https://www.valde.pl/poduszki-ortopedyczne/poduszki-dla-niemowlat-i-kobiet-w-ciazy/). Nacisk na poduszkę jest równomiernie rozłożony wokół głowy. Delikatne usztywnienie nadaje jej dodatkowy kształt i pozwala na zmianę jej gęstości poprzez dodawanie lub usuwanie wypełnienia.

Rodzaje i zastosowania poduszek ortopedycznych

Poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny

Ortopedyczna poduszka szyjna może pomóc skorygować i złagodzić krzywiznę kręgosłupa szyjnego podczas snu. Warstwa zewnętrzna jest miękka, gładka i wygodna, a warstwa wewnętrzna jest twardsza, aby podeprzeć Twoją szyję. Prawidłowo ułożona na łóżku podczas snu, poduszka ta w naturalny sposób wyrówna Twoją głowę, szyję i plecy, co pomoże zmniejszyć napięcie mięśni biegnących wzdłuż szyi.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia – poduszka na krzesło

Poduszki ortopedyczne do siedzenia są dostępne w wielu różnych opcjach materiałowych i rozmiarach, więc możesz znaleźć to, co najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Podpórki ergonomiczne pozwalają ci szybko osiągnąć bardziej komfortową pozycję siedzącą, niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, w czasie rozrywki, czy po prostu odpoczywasz. Krzesła i fotele mają różną ergonomię w zależności od przeznaczenia (stół wypoczynkowy, stół konferencyjny lub fotel do użytku domowego). Podpórki ergonomiczne mogą różnić się formą i wielkością w zależności od ich przeznaczenia.