Prywatny samochód to luksus, który ma swoją cenę. Jeśli jesteś dumnym właścicielem samochodu, będziesz musiał co miesiąc odłożyć trochę pieniędzy na jego ubezpieczenie. Jednak nie wszystkie składki ubezpieczeniowe PZU są takie same. Różni właściciele samochodów decydują się na różne opcje pokrycia przy podpisywaniu polisy. Oznacza to, że istnieją różne ceny ubezpieczenia PZU w zależności od potrzeb i budżetu. Jeśli chcesz zaoszczędzić na swojej polisie, warto uzbroić się w wiedzę o tych szczegółach przed sfinalizowaniem umowy. Oto dziesięć wskazówek, jak możesz obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu w PZU.

Sprawdź swoje uprawnienia do premii za brak roszczeń

No-claim bonus jest terminem używanym w przemyśle ubezpieczeniowym dla zniżki, którą otrzymujesz na swoją składkę, jeśli nie złożysz roszczenia w trakcie trwania polisy. Wysokość zniżki, którą otrzymujesz, zależy od firmy ubezpieczeniowej. Niektóre firmy mogą dać Ci 10% zniżki, podczas gdy inne mogą dać aż 50% rabatu. Przy podejmowaniu decyzji należy pamiętać, że bonus za brak roszczeń jest stosowany do składki następnej polisy, a nie obecnej. Należy o tym pamiętać przy obliczaniu kwoty, którą w końcu zaoszczędzimy.

Kiedy kupujesz ubezpieczenie, w zasadzie kupujesz produkt zarządzania ryzykiem. Firma ubezpieczeniowa podejmuje ryzyko wypłaty w przypadku roszczenia od Ciebie w zamian za składkę od Ciebie. Jako klient, masz w tej sytuacji dużą siłę przetargową. Uzyskanie ofert ubezpieczeniowych od dwóch lub trzech różnych firm da Ci dobre wyobrażenie o tym, jakie jest Twoje ryzyko według branży ubezpieczeniowej. Firma, która zaoferuje Ci najlepszą ofertę może nie być tą, która wystawiła Twoją ostatnią polisę. Pamiętaj, że dobra oferta to taka, która spełnia Twoje potrzeby i jest przystępna cenowo. Nie podpisuj umowy z pierwszą firmą ubezpieczeniową, która zaoferuje Ci niską składkę. Ważne jest, aby rozejrzeć się, aby upewnić się, że to co płacisz jest rozsądną ceną za pokrycie, które otrzymujesz.

Zwiększ swój udział własny

Jeśli samochód, którym jeździsz jest bardzo stary, możesz rozważyć zwiększenie udziału własnego. To obniży Twoją składkę. Udział własny to kwota, którą musisz zapłacić za roszczenie. Na przykład, jeśli Państwa samochód ulegnie wypadkowi i wybiorą Państwo udział własny w wysokości 500 dolarów, będą Państwo musieli zapłacić za pierwsze 500 dolarów szkody. W ubezpieczeniu PZU można wybrać wyższy udział własny. To obniży Państwa składkę. Należy pamiętać, że jeśli wybierzemy wysoki udział własny, będziemy musieli zapłacić więcej z własnej kieszeni, jeśli dojdzie do roszczenia.

Dodaj autoryzowanego użytkownika

Dodanie autoryzowanego użytkownika do swojej polisy może obniżyć Twoje stawki za ubezpieczenie PZU. Dotyczy to rodziców i innych członków rodziny, którzy regularnie jeżdżą twoim samochodem. Dodanie autoryzowanych użytkowników do Twojej polisy obniża Twoje stawki, ponieważ prawdopodobieństwo wystąpienia przez nich roszczeń jest mniejsze niż w przypadku Ciebie. Upoważnionymi użytkownikami mogą być odpowiedzialne osoby w twoim życiu, które jeżdżą twoim samochodem, ale nie mają ubezpieczenia.

Kup alarm samochodowy i lokalizator GPS

Zainstalowanie alarmu samochodowego i lokalizatora GPS może być dobrą inwestycją, jeśli chcesz obniżyć koszty ubezpieczenia PZU. Oba te urządzenia są zaprojektowane tak, aby uczynić Twój samochód mniej atrakcyjnym dla złodziei samochodów. Alarm samochodowy wydaje przeraźliwy dźwięk syreny, jeśli ktoś próbuje włamać się do Twojego samochodu. Lokalizator GPS informuje o tym, że samochód jest naruszany. Jeśli złodzieje nie są w stanie włamać się do Twojego samochodu lub manipulować nim, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że go ukradną. Zmniejsza to szanse na zgłoszenie roszczenia.

Zainstaluj zdalny rozrusznik silnika i blokadę hamulców

Możesz obniżyć składki ubezpieczeniowe PZU, instalując w swoim samochodzie zdalny rozrusznik silnika i blokadę hamulców. Zdalny rozrusznik silnika pomaga szybciej rozgrzać silnik w zimne dni. To zmniejsza ryzyko wypadku samochodowego w zimne dni, ponieważ samochody są mniej skłonne do uruchomienia, gdy są zimne. Jeśli samochód nie uruchamia się w zimne dni, prawie zawsze prowadzi to do wypadku. Blokada hamulca to urządzenie, które zapobiega kradzieży Twojego samochodu przez złodziei. Urządzenia te znacznie utrudniają złodziejom kradzież Twojego samochodu. Zmniejszenie roszczeń z tytułu kradzieży może znacznie obniżyć Twoje składki ubezpieczeniowe.

Zmień opony swojego samochodu

Regularna zmiana opon w Twoim samochodzie może znacznie wpłynąć na wysokość składki ubezpieczeniowej PZU. Bieżnik to część opony, która ma kontakt z drogą. Została ona zaprojektowana tak, aby trzymać się drogi podczas jazdy. Kiedy bieżnik opony zużyje się, jest mniej prawdopodobne, że będzie ona prawidłowo trzymać się drogi. Zwiększa to ryzyko wypadku, ponieważ opona ślizga się na drodze. Regularna wymiana opon na nowe może pomóc Ci uniknąć tego problemu. Może to również zmniejszyć ryzyko wypadku, ponieważ nowe opony będą miały dużo bieżnika.

Możesz obniżyć swoje składki ubezpieczeniowe w PZU w Poznaniu poprzez ukończenie kursu defensywnej jazdy. Kurs defensywnej jazdy zmniejsza ryzyko wypadku, ponieważ uczy Cię ostrożniejszej jazdy. Jeśli będziesz bardziej ostrożny podczas jazdy, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo złożenia wniosku o odszkodowanie. To z kolei obniża składki ubezpieczeniowe.

Wskazówki zawarte w tym artykule powinny pomóc Państwu obniżyć składki i zaoszczędzić pieniądze na polisie ubezpieczeniowej. Pamiętaj, że wskazówki te działają tylko wtedy, gdy masz czystą historię jazdy. Jeśli masz wiele wypadków na koncie lub jesteś ryzykownym kierowcą, żadna ilość oszczędności Ci nie pomoże.