Jak często myjesz swój samochód? Prawda jest taka, że to prawdopodobnie zależy od tego, jak bardzo jesteś zorganizowany. Jeśli jesteś jak większość ludzi, nie myjesz samochodu co tydzień lub nawet co miesiąc. Ale czy to ma znaczenie? Czy naprawdę musisz umyć swój samochód? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Myjnie samochodowe mogą powodować wiele problemów i odejmować od ogólnego wyglądu Twojego pojazdu. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać samochód w czystości bez konieczności oddawania go do myjni:

Umyj swój samochód przed wyjazdem do pracy lub szkoły.

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego pojazdu, jest umycie go przed wyjazdem do pracy lub szkoły. Kiedy po raz pierwszy przygotowujesz swój samochód na dany dzień, powinien on być nieskazitelnie czysty. Mycie samochodu przed wyjazdem do pracy lub szkoły sprawia, że znacznie łatwiej jest utrzymać czystość podczas pracy lub w szkole. Kiedy skończysz, twój samochód powinien być gotowy do pracy z nic nie pozostało do zrobienia, ale go prowadzić.

Myj go rano i wieczorem.

Rano i wieczorem umyj samochód zaraz po wyjęciu go z wiaty. Użycie łagodnego, nietłustego środka czyszczącego pomoże utrzymać samochód w dobrym stanie, chroniąc go jednocześnie przed żywiołami. Gdy przyjdzie czas na ponowne umycie samochodu wieczorem, upewnij się, że jest on bardzo suchy. Pozwoli to uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez plamy z wody.

Używaj wilgotnej ściereczki.

Ściereczki o większej chłonności wykonają zadanie lepiej niż zwykła chusteczka do toalety. Wyciśnięcie nadmiaru wody ze ściereczki przed użyciem jej na samochodzie pomoże uchronić go przed zbytnim zabrudzeniem. Można użyć albo miękkiej ściereczki, albo ściereczki do mycia samochodu. Miękką ściereczką umyj lekko okna, drzwi i bagażnik swojego samochodu. Użyj ściereczki do mycia samochodu, aby umyć dolną połowę karoserii.

Nie używaj mydła ani niczego, co ma zbyt dużo detergentów.

Jeśli chodzi o mydło, w sieci można znaleźć wiele sprzecznych informacji. Niektóre źródła sugerują, aby nie używać go w ogóle, podczas gdy inne zalecają wypróbowanie najpierw łagodnego mydła barowego, zanim przejdzie się do silniejszej formuły. Mydła z nadmierną ilością substancji chemicznych i syntetycznych substancji zapachowych są szkodliwe dla Twojego samochodu. Szukaj mydeł z minimalną ilością składników, takich jak naturalne składniki, takie jak oliwa z oliwek, olej kokosowy lub oleje roślinne. Szukaj mydeł ze składnikami takimi jak oczar wirginijski, magiczna biel lub trawa cytrynowa. Unikaj mydeł z glikolem propylenowym (środek zapobiegający zamarzaniu) lub laurylosiarczanem sodu (kolce w zapachu butów).

Nie używaj szorowarki na lakierze.

Czy boisz się zmywaków? Powinieneś. Szorowarki są używane w jednym celu i tylko w jednym celu – do szorowania powierzchni lakieru Twojego samochodu. Choć mogą wyglądać jak kawałki brudnej szmaty, pady szorujące są w rzeczywistości wykonane z włókien syntetycznych. Te toksyny mogą wchłonąć się w skórę. Zamiast tego szukaj nietłustych, bezalkoholowych i opartych na wodzie produktów do mycia samochodu i detailingu. Pozwól mu wyschnąć na powietrzu.

Najpierw umyj okna.

Jeśli chodzi o mycie okien w samochodzie, nie chcesz robić tego na końcu. Chcesz to zrobić najpierw, więc okna dostać czyste pierwszy, a następnie reszta samochodu będzie gotowy do pracy. Kiedy okna twojego samochodu są czyste, reszta twojego samochodu będzie podążać.

Utrzymuj swój samochód w czystości, wykonując te kroki: Umyj swój samochód przed wyjazdem do pracy lub szkoły. Myj go rano i wieczorem. Używaj wilgotnej szmatki. Nie używaj mydła ani niczego, co ma zbyt dużo detergentów. Nie używaj szorowarki na lakierze. Pozwól jej wyschnąć na powietrzu. Zrób okna ostatni. Jeśli musisz zabrać swój samochód do myjni, pozwól im wyschnąć na powietrzu. mycie samochodu powinno być raz na miesiąc lub miesiąc i pół rzeczy, ale może być częściej, jeśli jesteś naprawdę zorganizowany.